Mýty a fakta o modelovaných nehtech

 
 

" Modelovací materiály ničí přírodní nehty "

Vaše přírodní nehty zničí neodborný zásah manikérky! Manikérka před tím než Vám začne nanášet modelovací vrstvu Vaše přírodní nehty ošetří pilníkem tak aby na nich nebylo žádné lesklé místečko (je to bezpodmínečně nutné k dobrému přilnutí materiálu) , na toto se používá jemný pilník, nikdy ne hrubý! Ano modelovací materiály nejsou ozdravné kúry, jde spíše o estetický výsledek, ale aby jste jim neubližovaly ještě více dbejte na správné odstranění modelovaných  nehtů, odborné odstranění modelovaných nehtů je určitě vhodnější než když si nehty strháváte sama, to samé platí při doplňování nehtů, kdy se přírodní nehet který je odrostlý nesmí nikdy brousit hrubými pilníky, pouze zmatnit jemným, tak aby nezůstalo žádné lesklé místečko. Co může Vaše přírodní nehty opravdu ještě zničit jsou neatestované a neschválené materiály (např.materiál který používá většina asijských studi, které nemají na nehtech co dělat.

 

" Pod umělými nehty vzniká plíseň "

Plíseň vzniká pod umělými nehty pouze v případě pokud je celková modeláž popř. doplnění špatně založeno- tzv. špatně připraven nehet před nanesením modelovacího materiálu (např. je hodně mokrý/mastný) - pokud se přikryje nehet modelovací hmotou voda se nemá kam odpařit, proto je vhodné před návštěvou studia neumývat si ruce ani nekrémovat! Také může vzniknout plíseň z přenosu jiné zákaznice to znamená pokud je v salonu nedostatečná hygiena (používají se stejné pilníky na všechny zákaznice, není vydezinfikované prostředí a nástroje po každé zákaznici), v takovém případě si ze studia nemusíte odnést "jen" plíseň..

 

" Když mám umělé nehty musím je mít dlouhé "

Omyl, nehty nemusíte mít dlouhé, to že jsou nehty modelované neznamená, že se musí prodloužit, můžou se potáhnout i jen přírodní nehty bez toho aniž by se prodlužovaly, pokud jde o prodloužení nehtů, Vy si řeknete jaká délka je Vám příjemná a v jaké se cítíte dobře.

 

" Umělé nehty vydrží všechno "

Nevydrží. Vydrží toho hodně, ale někdy nehtíky jednoduše nevydrží Vaše nároky na ně. Zkrátka je důležité myslet na to kam dáváte své ruce. Je třeba promyslet jak provádět některé činnosti, tak aby nebyli nehty nijak ohroženy a použity jako nástroj (hraní bowlingu, zapínání řetízků, splachování wc, otevírání plechovek), důležité je myslet také na to, když pracujete s chemickými prostředky (savo) - brát si rukavice.

 

" Bruska ničí nehty "

Opět- neodborný zásah manikérky, která s bruskou neumí pracovat ničí nehty. Bruska sama o sobě nehty neničí, právě naopak je pro manikérku velmi výhodná v tom že tolik nezatěžuje ruce jako při pilování pilníkem. Vždy je důležité při použití brusky dbát na to, aby se zbrousila  jen vrchní vrstva materiálu vč.zdobení (při doplnění nehtů) a nikdy nebrousit hrubšími frézkami až k přírodnímu nehtu. Jemným pilníkem se vždy ještě po použití brusky dopiluje  finální tvar. Bruska je vhodná např. při odstranění nadkůžičky (jemná někdy neviditelná blanka, která přerůstá přes nehet okolo kutikuly - kůžičky), při jejím neodstranění a překrytí modelovaným materiálem se materiál může později odchlipovat. Na odstranění se používají speciální jemné frézky speciálního tvaru. Výhoda těchto frézek je také při čištění nehtů ze spod.

 

" Na okousané nehty nelze udělat modeláž nehtů "

Ale lze. Jen jsem se setkala již několikrát odmítnutí zákaznic z jiných studií s tímto názorem. Modeláž lze provést, ale je velmi důležité, aby nehty byli opravdu krátké a zákaznice přišla nejlépe po dvou týdnech na doplnění a to z důvodu aby manikérka nehty opět zkrátila a doplnila odrostlou část nehtu, tím budou nehtíky pevnější. Až přírodní nehty dorostou do větší délky pak lze doplněné provádět klasicky v rozmezí 3-5 ti týdnů dle rychlosti růstu nehtů a zátěži na ně.